Autonomiczne systemy obserwacji przeciwpożarowej

Jednym z naszych głównych produktów są kamery dalekiego zasięgu przeznaczone do obserwacji przeciwpożarowej lasów. W Polskich Lasach Państwowych pracuje już ponad 100 systemów opartych na naszych kamerach.

Urządzenia te zdolne są do pracy w każdych warunkach i dowolnej lokalizacji. Także bez stałego zasilania i dobrej łączności. Na przykład na wieżach obserwacyjnych w głębi lasu, wieżach GSM czy samochodach gaśniczych.

Kamery obrotowe PTZ naszej produkcji charakteryzują się znaczną redukcją wagi i poboru prądu względem standardowych rozwiązań. Mogą wydajnie działać przy zasilaniu alternatywnym (panele słoneczne, turbiny wiatrowe), a kamery IP również poprzez słabe łącza takie jak np. GSM.
Precyzyjne mechanizmy charakteryzują się niespotykaną kulturą pracy z rzeczywistą dokładnością określania pozycji do 0,05 stopnia (w wykonaniach specjalnych do 0,015st)

Dodatkową zaletą naszych urządzeń jest produkcja w małych seriach a nawet jednostkowa. Dzięki temu możemy dostosować ich parametry do wymagań danej lokalizacji.

W ofercie posiadamy kamery z następującymi wyjściami obrazu:

    • nieskompresowane - pozwala to na współpracę z systemami detekcji dymu o wysokiej skuteczności
    • skompresowane IP - kamery w tym standardzie zapewniają pełną elastyczność tworzenia systemu. Na ich bazie możliwe jest tworzenie systemów obejmujących wiele lokalizacji (PAD) współpracujących między sobą
    • combo - kamery łączące zalety obrazu nieskompresowanego oraz IP.

Automatyczne wykrywanie dymu

Dzięki stosowaniu najwyższej jakości komponentów oraz uniwersalnych rozwiązań zapewniamy współpracę z każdym istniejącym systemem automatycznego wykrywania dymu.

Uwaga:

Nasze kamery współpracują z każdą dostępną na rynku polskim aplikacją automatycznego wykrywania dymu. Zamów już teraz

Przykładowa aplikacja detekcji dymu - Argos


Zobacz więcej: